Blog

Jak wybrać odpływ liniowy?

Posted On 31 grudnia, 2020 at 3:02 pm by / Możliwość komentowania Jak wybrać odpływ liniowy? została wyłączona

Jak wybrać odpływ liniowy?

Biorąc pod uwagę szereg zalet liniowych odpływów do prysznica, zupełnie nie dziwi, że we współczesnych łazienkach coraz rzadziej instaluje się brodziki. Za sprawą nowoczesnego systemu odprowadzania wody, strefa prysznica, jak i cała łazienka stają sią bardziej stylowe oraz zyskują na funkcjonalności. Każdy, kto planuje remont łazienki powinien jednak zastanowić się jak wybrać odpływ liniowy, tj. jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze, mając na uwadze, że poszczególne parametry mogą przesądzić o efekcie końcowym. Wobec tego, jaki odpływ liniowy wybrać do łazienki? Jaka długość odpływu liniowego jest optymalna i jak dobrać odpływ liniowy ze względu na jego wysokość?

Jaka długość odpływu liniowego jest optymalna?

Jak wybrać odpływ liniowy? Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, efektywnym systemie, niewątpliwie musimy przemyśleć kilka najistotniejszych kwestii. Jedną z nich są wymiary odpływu do prysznica. W takim razie, jaka długość odpływu liniowego jest optymalna? Otóż, w tym przypadku wiele zależy od wymiarów kabiny typu walk-in. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że im dłuższy odpływ do prysznica, tym większa jego przepustowość. Stąd też, najlepiej kupić i zamontować model krótszy o około 10 cm niż szerokość prysznica. Przykładowo, jeśli strefa prysznicowa ma szerokość 90 cm, dobrym wyborem będzie odpływ długości 80 cm. Natomiast jak dobrać odpływ liniowy pod kątem wysokości i jakie jeszcze czynniki uwzględnić przy zakupie liniowego odpływu do prysznica?

Jak dobrać odpływ liniowy ze względu na jego wysokość?

Przed zakupem odpływu do prysznica z pewnością trzeba ustalić jaka długość odpływu liniowego będzie optymalna, ale też zastanowić się nad jego wysokością. Jak dobrać odpływ liniowy ze względu na wysokość? Otóż, w tym celu konieczne jest zmierzenie maksymalnej głębokości, na jakiej jesteśmy w stanie zamontować odpływ w naszej posadzce. Jednocześnie powinniśmy sprawdzić odległość pomiędzy kanałem a rurą kanalizacyjną, a także spadek na rurkach łączących. W przypadku, gdy głębokość w podłodze jest niewielka, dobrym rozwiązaniem są m.in. odpływy liniowe SLIM na czterech regulowanych nóżkach umożliwiających poziomowanie odpływu. Co poza tym? Na co jeszcze (poza długością i wysokością) zwrócić uwagę przy wyborze odpływu do prysznica i jaki odpływ liniowy wybrać ostatecznie?

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając odpływ do prysznica?

Przystępując do zakupu niezbędnych elementów do nowoczesnej kabiny prysznicowej typu walk-in, na pewno należy przemyśleć jaka długość odpływu liniowego jest odpowiednia, a także jak dobrać odpływ liniowy pod kątem jego wysokości. Poza tym, warto również zwrócić uwagę na takie czynniki, jak: materiał, z jakiego został wykonany odpływ do prysznica i jego jakość, maskownicę mającą wpływ na design strefy prysznicowej, rodzaj syfonu, a także przepustowość przekładającą się na ilość odprowadzanej wody. Już na etapie doboru odpływu warto pomyśleć o najlepszym sposobie izolacji przed wilgocią oraz optymalnym stopniu nachylenia posadzki (spadku) w kierunku odpływu. Zatem, jaki odpływ liniowy wybrać do swojej łazienki?

Jaki odpływ liniowy wybrać?

Liniowy odpływ do prysznica to jeden z najnowocześniejszych systemów odprowadzania wody. Dobór właściwego oraz prawidłowy jego montaż w posadzce pozwalają przez długie lata cieszyć się praktyczną, łatwą w czyszczeniu, wygodną w użytkowaniu, a do tego stylową kabiną prysznicową typu walk-in. W związku z tym, warto poświęcić czas i dobrze zastanowić się jaki odpływ liniowy wybrać. Możemy być pewni, że nie pożałujemy inwestycji w dopasowany pod względem długości i wysokości odpływ do prysznica o wysokiej przepustowości, który został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej i wyróżnia się nowoczesnym designem.