Blog

Prysznic z brodzikiem czy bez?

Posted On 11 grudnia, 2020 at 9:38 am by / Możliwość komentowania Prysznic z brodzikiem czy bez? została wyłączona

Prysznic z brodzikiem czy bez?

Prysznic jest podstawowym elementem każdej współczesnej łazienki (lub jednej z dwóch łazienek, jeśli w mieszkaniu/domu posiadamy dwie). Nawet jeśli skromny metraż pomieszczenia każe nam wybierać pomiędzy wanną i prysznicem, zwykle decydujemy się na drugą, praktyczniejszą opcję. W tym momencie pojawia się jednak kolejny dylemat, a mianowicie jaki prysznic, z brodzikiem czy bez zainstalować w łazience. Czy warto zainwestować w system odpływu liniowego umożliwiający aranżację prysznica typu step in? Czy nowoczesne, niskie brodziki to dobra alternatywa? Co jest lepsze i dlaczego – brodzik czy odpływ liniowy? Jakie są plusy i minusy prysznica z niskim brodzikiem? Co natomiast warto wiedzieć na temat prysznica bez brodzika, wad i zalet takiej instalacji?

Brodzik czy odpływ liniowy?

Prysznic z brodzikiem czy bez – co wybrać? Co zapewni pożądany design, a jednocześnie będzie wygodne w użytkowaniu i praktyczne pod względem czyszczenia? Konieczność podjęcia ostatecznej decyzji spędza sen z powiek wielu osobom, co z pewnością potwierdzą wszyscy Ci, którzy w niedawnym czasie przeszli przez remont łazienki. Co gorsze, wyboru musimy dokonać już na etapie projektowania wnętrza, a przynajmniej przed położeniem kafelek. Wobec tego, nie ma czasu do stracenia! Wszystkim, których czeka remont łazienki przedstawiamy najważniejsze informacje odnośnie prysznica z niskim brodzikiem oraz prysznica bez brodzika. Wady i zalety brodzika i odpływu liniowego z pewnością pomogą rozstrzygnąć, co w danym przypadku lepiej się sprawdzi, brodzik czy odpływ liniowy.

Prysznic z niskim brodzikiem

Nie sposób zadecydować, jaki prysznic, z brodzikiem czy bez wybrać nie znając plusów i minusów obu rozwiązań. W związku z tym, warto dowiedzieć się co nieco zarówno na temat pryszniców z niskim brodzikiem (wysokie/głębokie brodziki już dawno wyszły z mody), jak i pryszniców typu step in (z odpływem liniowym w podłodze). Zacznijmy od tych pierwszych. Na pewno sporo zależy w tym przypadku od rodzaju brodzika – jego rozmiaru, kształtu oraz materiału, z jakiego został wykonany. Wybierając wysokiej jakości model, możemy być pewni, że będzie on praktyczny w użytkowaniu oraz estetyczny. Niemniej musimy liczyć się z tym, że prysznic z niskim brodzikiem zawsze będzie sprawiał nieco więcej problemu jeśli chodzi o czyszczenie niż taki bez brodzika. Poza tym, montaż odpływu liniowego pozytywnie wpływa na estetykę całego wnętrza, ponieważ brak brodzika przekłada się na możliwość ułożenia takich samych płytek na powierzchni całej podłogi. Co poza tym warto wiedzieć o prysznicu bez brodzika? Wady i zalety tegoż przedstawiamy poniżej.

Prysznic bez brodzika – wady i zalety

Właściwie każdy, kto planuje remont łazienki musi zdecydować czy zamontować brodzik czy odpływ liniowy. Owszem, dla niektórych decyzja jest oczywista, jednak dla zdecydowanej większości – niełatwa, a przynajmniej wymagająca czasu na przemyślenie sprawy. Bardzo pomocna jest świadomość podstawowych informacji na temat prysznica bez brodzika, wad i zalet odpływu liniowego. I tak też, warto wiedzieć, że ogromnym plusem takiego systemu jest wręcz nieskazitelna estetyka. Nie dość, że w obrębie prysznica możemy wówczas ułożyć płytki, to i sam odpływ liniowy jest dekoracyjny. Kolejną kwestią jest niespotykana łatwość w utrzymaniu tej strefy w czystości – wiadomo, najgorszy brud zawsze zbiera się w miejscu łączenia brodzika ze ścianą i z kabiną prysznicową. Jeśli chodzi o wady, trzeba wspomnieć o jednej, a mianowicie o nieco trudniejszym montażu, niż ma to miejsce w przypadku prysznica z niskim brodzikiem, co wynika z konieczności wykonania spadku w posadzce. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie brakuje już doświadczonych na tym polu fachowców.